Ostatná aktualizácia: 04 júl 2020
Napísané: 04 júl 2020

Sv. Cyrila Metod

- Zbierka na dobročinné diela Sv. Otca bola spolu v hodnote 640 eur. Pán Boh zaplať.

- Na budúcu nedeľu bude každomesačná zbierka na opravu kostola a fary. Vopred úprimné Pán Boh zaplať za milodary, ktoré obetujete.

- Vzadu v kostole je stolík s modlitebnými knižkami a farskými modlitebníkmi. Prosím, aby ste si ich v priebehu tohto nasledujúceho týždňa zobrali, ak je niektorá modlitebná knižka alebo farský modlitebník váš. Ďakujem.

- Úprimné Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou

Pondelok – o 17:10 Večeradlo s Pannou Máriou

Štvrtok – od 17:00 tichá adorácia do sv. omše

Účasť na sv. omši, pohrebe, sobáši po 20. júni 2020, ktorá však podlieha obmedzeniam, ktoré musíme dodržiavať:

odporúčame (nie je to povinné) zabezpečiť sedenie mimo osôb žijúcich v jednej domácnosti tak, že medzi obsadenými miestami ostane jedno miesto neobsadené, pričom sekvenciu obsadenia sedadiel odporúčame v radoch alternovať.

- dodržiavať respiračnú etiketu (kašlať, kýchať do vreckovky, resp. do lakťového ohybu).

- Z účasti na sv. omši sú úplne vylúčené osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky respiračného infekčného ochorenia.

- Snúbenci počas sobášneho obradu, či sv. omše nemusia mať na tvári rúško.

- Počas celej svätej omše a prítomnosti v kostole, či kaplnke alebo Dome nádeje, pri pohrebe ľudia musia mať na tvári rúško, príp. inú ochranu tváre, ktorá zakríva nos a ústa.

- Povinná je dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola, kaplnky, či Domu nádeje.

Od soboty 20. júna 2020 je opäť možné rozdávanie sv. prijímania do úst (treba zachovať rozostupy), je možné používať sv. vodu vo sväteničkách a opäť si podávať ruky pri znaku pokoja.

Od stredy 17. júna 2020 KBS zrušila dišpenz od účasti na sv. omšiach v nedeľu a v prikázaný sviatok, teda sme opäť povinný zúčastniť sa celej sv. omši v nedeľu a prikázaný sviatok. Virtuálne spoločenstvo a sledovanie prenosov, ktoré sa ukázalo ako veľmi užitočný prostriedok vo výnimočnom stave, samozrejme nemôže trvalo nahradiť živé spoločenstvo stretávajúce sa pri modlitbe a sláveniach. Výnimku z povinnej účasti majú tí, ktorí sú chorí, musia zostať v karanténe alebo pociťujú vážnu fyzickú či morálnu prekážku (napríklad veľkú obavu kvôli iným chronickým ochoreniam, pooperačným stavom, atď.).

- Na základe odporúčania konzília epidemiológov a hlavného hygienika SR bude v nedeľu a v prik. sviatok svätá omša ráno o 8:00 hod. určená pre veriacich nad 65 rokov.

- Úradné záležitosti je možné vybaviť prednostne po sv. omši v sakristii, prísť na faru (treba mať vo vnútri farského úradu, ale i v sakristii nasadené rúško - ďakujem) a naďalej telefonicky alebo mailom.

- Rešpektujme pokyny a zaumieňme si vopred, že urobíme všetko, aby nedochádzalo k zbytočným sporom: prejavme v tomto smere láskavosť aj obetavosť, ktoré pramenia z našej kresťanskej viery.