Farské oznamy od 18. do 24. decembra 2017

• Predvianočná sv. spoveď v našej farnosti bude vo štvrtok 21. 12. v čase od 10:00 – 11:30 a 15:30 – 18:00. Doobeda sa každú pol hodinu bude rozdávať sv. prijímanie a o 18:00 bude sv. omša.
  • Na Božie narodenie 25. 12. od 14:00 budú deti a mládež koledovať v rámci projektu „Dobrá Novina“. Kto chce prijať koledníkov do svojich príbytkov, nech sa zapíše vzadu pri katolíckych novinách. Treba napísať meno, priezvisko, ulicu a číslo domu. Zapisuje sa podľa častí obce.
  • Po sv. omšiach si môžete opäť i tento rok zakúpiť pred kostolom farský kalendár na budúci rok za cenu 4,50 eur a rôzne iné výrobky našich mladých farnosti. Pán Boh zaplať za vaše milodary.
  • Nácvik speváckeho zboru farnosti bude vo štvrtok 21. 12. o 19:00 na fare.
  • Srdečne vás pozývame na Vianočný koncert speváckeho zboru Gaudete zo Serede 30. 12. 2017 o 16:00 hod. v našom kostole v Šúrovciach. Vstup je voľný. Po vystúpení je možné si zakúpiť i CD s piesňami zboru. Cena je 6 eur.
  • Po sv. omšiach v sakristii alebo na fare zapisujem úmysly sv. omší na mesiace január a február 2018.
    1. výročie smrti zapisujem hneď, netreba ho nahlasovať.
  • Betlehemské svetlo prinesú do našej farnosti skauti zo Serede vo štvrtok 21. 12. pri sv. omši o 18:00. Budete si ho môcť zobrať po sv. omši, ale i na štedrý deň 24. 12. doobeda v kostole. Roznášať po farnosti ho budú i miništranti na Štedrý deň.
  • K štedrovečernému stolu zasadneme s modlitbou na perách a za hlaholu zvonov v nedeľu 24. 12. o 17:00 hod.
  • Na Božie Narodenie 25. 12. bude farská ofera. Pán Boh zaplať za milodary.
  • Všetky deti, ale i ostatných srdečne pozývame na rorátne sv. omše, ktoré budú v pondelok, stredu a piatok o 6:45 hod. Stretneme sa pri fare o 6:40 a pôjdeme sprievodom s lampášmi do kostola.
  • Úprimné Pán Boh zaplať a vďaka všetkým, ktorí prišli pomôcť včera poupratovať kostol i jeho okolie, pripraviť a ozdobiť stromčeky i všetko ostatné k Vianočným sviatkom. Veľké Pán Boh zaplať aj dvom ženám, ktoré minulú sobotu poupratovali celý kostol i okolie.
  • Úprimné Pán Boh zaplať všetkým dobrodincom za milodary, ktoré ste obetovali pre farnosť i pre charitu. Zbierka na charitu bola v sume 400 eur.

Nedeľa – o 15:00 modlitba škapuliara