Farské oznamy od 7. júna 2020 do 14. júna 2020

Najsvätejšia trojica A

- V stredu 10. júna 2020 sa v našej farnosti uskutoční rekolekcia kňazov seredského dekanátu. Sv. omša bude o 9:30 hod.

- Kto sa zúčastní na slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi na recitovaní alebo speve hymnu Tantum ergo - Ctíme túto sviatosť slávnu, môže získať za zvičajných podmienok úplné odpustky.

- Na budúcu nedeľu budem zapisovať úmysli sv. omší na mesiace júl a august 2020 a zároveň bude i zbierka na opravu kostola a fary. Vopred úprimné Pán Boh zaplať za vaše milodary, ktoré obetujete.

- Ak by ste čokoľvek potrebovali vybaviť neváhajte ma kontaktovať po sv. omši v sakristii, alebo na tel. čísle: 0905 328 325 alebo 033/ 5595 257, popr. mailom na farnost.surovce@abu.sk

V modlitbe s vami spojený a na Vás všetkých milovaní farníci mysliaci Marián Kolenčík, farský administrátor

- Vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu a obmedzenia spojené s pandémiou koronavírusu sa v našej farnosti tento rok žiaľ neuskotční slávnosť 1. sv. prijímania, Hodky vo Valtašúre, Procesia na Božie telo, Detský letný farský tábor, Deň rodiny, či akcia Vypni telku, zapni seba. Tieto slávnosti a akcie sa posúvajú na budúci rok. Pán Boh zaplať za pochopenie a ústretovosť.

- Chorých po domoch začnem opäť spovedať v septembri popr. v októbri, podľa toho, aká bude aktuálna situácia. Samozrejme v prípade zaopatrenia sviatosťami v ohrození života ma neváhajte kontaktovať na tel. č.: 0905 328 325 alebo 033/5595 257.

- Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch každú noc, pravidelne o polnoci, udeľuje eucharistické požehnanie veriacim a ostatným obyvateľom mesta Trnava a celej Trnavskej arcidiecézy. Úmyslom eucharistického požehnania udeľovaného z okna arcibiskupského úradu je vyprosovanie pomoci Božiemu ľudu mesta Trnava a Trnavskej arcidiecézy pri odvrátení epidémie koronavírusu a všetkých ťažkostí, ktoré sú s touto chorobou spojené. Pri príležitosti eucharistického požehnania trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch udeľuje zomierajúcim generálnu absolúciu ako aj úplné odpustky. Ak sa chorí uzdravia, sú povinní individuálne sa vyspovedať a prijať najsvätejšiu Eucharistiu.

Účasť na sv. omši po 3. júni 2020, ktorá však podlieha viacerým obmedzeniam, ktoré musíme prísne dodržiavať:

- Do kostola sa bude vchádzať a vychádzať len cez hlavný vchod (do 15. júna 2020 vždy 15. min. pred sv. omšou). V sakristii budú prítomní len kňaz, p. kostolník a miništranti.

- V kostole počas svätých omší budú viditeľne označené (bielo – červenou páskou) v každej lavici vyhradené miesta na sedenie, taktiež na ostatných laviciach v kostole a chóruse – ten bude otvorený len v nedeľu, pričom medzi mnou a susedom je vždy jedno miesto voľné (neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti). Počet miest v kostole je limitovaný. Ak sa naplní počet miest v kostole je možné využiť v prípade priaznivého počasia priestranstvo pred kostolom pri dodržaní nariadených opatrení.

- Z účasti na sv. omši sú úplne vylúčené osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky respiračného infekčného ochorenia.

- Počas svätých omší ľudia musia mať na tvári rúško, príp. inú ochranu tváre, ktorá zakríva nos a ústa.

- Zostáva zákaz podávania rúk pri znaku pokoja a žehnanie sa svätenou vodou.

- Povinná je dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola.

- Sväté prijímanie bude podávané na základe rozhodnutia biskupskej konferencie do rúk. Na sväté prijímanie prichádzame tiež v dvojmetrových rozostupoch.

- Vekový limit pre účasť na bohoslužbách nie je stanovený, avšak podľa konferencie biskupov Slovenska veriaci vo vyššom veku, majú svoju prítomnosť na bohoslužbách ešte zvážiť.

- Na základe odporúčania konzília epidemiológov a hlavného hygienika SR bude v nedeľu svätá omša ráno o 8:00 hod. určená výhradne pre seniorov nad 65 rokov.

- Do kostola, prosím, vstupujte najviac po dvoch, s rúškom na tvári a v dostatočnom rozostupe.

- Až do úplného odvolania opatrení, ktoré limitujú zhromažďovanie, zostáva v platnosti dišpenz od povinnej účasti na bohoslužbách v nedele a sviatky. Účasť na sv. omšiach je od 6. mája možná, avšak stále dobrovoľná - aj čo sa týka nedelí a sviatkov. Zároveň budú pokračovať vysielania bohoslužieb prostredníctvom katolíckych a verejnoprávnych médií.

- Úradné záležitosti je možné vybaviť prednostne po sv. omši v sakristii a naďalej telefonicky alebo mailom.

- Všetkých povzbudzujeme k veľkej trpezlivosti a ohľaduplnosti. Je na nás, aby sme tieto pravidlá, ktoré samozrejme nebudú bez ťažkostí, využili na dobré. Rešpektujme pokyny a zaumieňme si vopred, že urobíme všetko, aby nedochádzalo k zbytočným sporom: prejavme v tomto smere láskavosť aj obetavosť, ktoré pramenia z našej kresťanskej viery.

101784617 2732649496963410 6449174208495747072 o