Farské oznamy od 23. februára 2020 do 1. marca 2020

7. nedeľa A

- Zbierka na opravu kostola a fary bola spolu 1106 eur. Úprimné Pán Boh zaplať. Na budúcu 1. pôstnu nedeľu bude jarná zbierka na charitu. Vopred Pán Boh zaplať.

- Kto by chcel darovať 2% z vašich daní pre ERKO – hnutie kresťanských spoločenstiev detí, vzadu na stolíku sú potrebné tlačivá. Pán Boh zaplať.

- V dnešnú nedeľu môže každý veriaci, ktorý navštívi Najsvätejšiu Oltárnu sviatosť a zotrvá v adorácii aspoň pol hodinu za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.

- Na popolcovú stredu platí prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Môžeme sa najesť 1x dosýta a 2x menej. Pri sv. omši budeme na znak kajúcnosti a pokánia poznačení popolom.

- V pôstnom období možno získať úplné odpustky za obvyklých podmienok pri pobožnosti krížovej cesty (Je potrebné, aby sa veriaci pohyboval od jedného zastavenia k druhému. Pri verejnej modlitbe stačí, ak sa pohybuje ten, čo vedie pobožnosť. Chorí môžu získať tieto odpustky čítaním a rozjímaním o umučení a smrti nášho Pána po dobu aspoň 15 minút) a v piatky po sv. prijímaní pri modlitbe Dobrý a preláskavý Ježišu pred obrazom Ježiša Krista Ukrižovaného.

- Pozývam na modlitbu krížovej cesty i všetky spoločenstvá našej farnosti, deti a mládež. Kto by sa chcel modliť krížovú cestu, nech sa príde zapísať do sakristie.

- Mládež pozývam v piatok na stretko po sv. omši na fare.

- Deti pozývam na detské stretko v sobotu o 17:00 hod. na fare.

Nedeľa - o 15:00 modlitba sv. ruženca a litámií

Pondelok – o 16:10 večeradlo s Pannou Máriou