Farské oznamy od 12. do 18. februára 2018

Napísal: Andrej Macho

- V tomto nasledujúcom týždni popolcovou stredou začíname prežívať pôstne obdobie, ktoré potrvá do Veľkej noci. Na popolcovú stredu je prísny pôst (od dovŕšenia 18. roku života po dovŕšenie 60. roku života) a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu (od dovŕšenia 14. roku života). Môžeme sa najesť 1x dosýta a 2x menej.

- Nasledujúcu 1. pôstnu nedeľu bude jarná zbierka na charitu. Za vaše milodary, ktoré obetujete na tento úmysel Vám vopred vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať.

- V tomto nasledujúcom týždni zapisujem úmysly na mesiace marec a apríl.

- Rímskokatolícka farnosť Považany a Rímskokatolícka farnosť Šúrovce v spolupráci s cestovnou kanceláriou Awertravel pri príležitosti 50. výročia smrti sv. Pátra Pia organizujú farskú púť SAN GIOVANNI ROTONDO – PIETRELCINA – RÍM. Termín: 03.06. – 08.06.2018 Cena: 560 €. Doprava – letecky. V cene je zahrnuté: letenka Viedeň – Rím a späť, transfér na letisko a z letiska Viedeň, autobus po Taliansku, 5x ubytovanie s polpenziou, sprievodca, komplexné cestovné poistenie. V cene nie je zahrnuté: mestská taxa – platí sa na mieste, cestovné lístky na metro, vstupy. Pútnický program je spojený s každodennou sv. omšou. Bližší program púte je na nástenkách. Kto by sa chcel zúčastniť tejto púte, nech sa prihlási v sakristii po sv. omšiach alebo na fare, aj telefonicky. Treba nahlásiť meno, priezvisko, adresu a tel. číslo. Prihlásiť sa možno do 25. 2. 2018.

- Chorých, ktorých som v tomto mesiaci nenavštívil pre chorobu budem spovedať nasledujúci mesiac pred prvým piatkom.

- Pozývam mladých na stretko v piatok po sv. omši na fare.

- Pozývam deti na stretko v sobotu o 17:00 na fare.

Nedeľa – 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií
Pondelok – o 16:10 večeradlo s Pannou Máriou
Štvrtok – od 16:00 tichá adorácia v kostole do sv. omše
Piatok – o 16:20 krížová cesta s deťmi a po sv. omši krížová cesta spoločenstiev