Hraná Krížová cesta očami mladých

Napísal: Daniel
Ostatná aktualizácia: 01 apríl 2018
Napísané: 30 marec 2018

Mladí zo Šúroviec v spolupráci s Farským úradom už po šiestykrát pripravili Hranú krížovú cestu. Počas krížovej cesty sme si mohli priblížiť tajomstvo Ježišovej bolesti a utrpenia a spojiť naše srdcia s jeho srdcom. Jednotlivé zastavenia boli sprevádzané hovoreným slovom, vďaka ktorému sme si mohli hlbšie uvedomiť, že rovnako ako niekedy trpíme my v našich životoch, trpel aj Ježiš za naše hriechy. Mohli sme sa zamyslieť nad svojimi životmi, posilniť sa vo viere a očistiť svoje srdcia. Herci sa vžili do svojich rolí natoľko presvedčivo, že v oku nejedného veriaceho sa zablysla slza. Autentickosť tejto udalosti veriaci prežili aj vďaka kostýmom rímskych vojakov, drevenému krížu, či ostatných hodnoverných rekvizít.

Pri zrode krížovej cesty bol inšpiráciou film Umučenie Krista od Mela Gibsona, z ktorého bola použitá aj hudba. Veriaci si vďaka hudbe, ktorá krížovú cestu obohatila mohli uvedomiť jej hlbší rozmer. V tejto tradícii chcú mladí aj naďalej pokračovať, pretože nevšedný zážitok z tejto udalosti napomáha veriacim urobiť krok vpred v ich duchovnom živote. Veď Ježiš bol ukrižovaný pre naše neprávosti. Jeho prebodnuté ruky sú naším útočiskom a objímajú nás vždy, keď nás ohrozujú priepasti hriechu a my v nich môžeme nájsť uzdravenie a odpustenie.

Tak ako bol Ježiš vzkriesený na záver krížovej cesty, tak aj my máme nádej na večný život. Ježišovo vzkriesenie je pre nás znamením, že kríž je nevyhnutným prechodom na ceste k svetlu.

FOTOGALÉRIA: www.surovce.fara.sk/fotogaleria

Krátku videoukážku priložíme po spracovaní...