Farské oznamy od 6. decembra 2020 do 13. decembra 2020

Ostatná aktualizácia: 05 december 2020
Napísané: 05 december 2020

2. adventna B

- Jesenná zbierka na charitu bola spolu 965 eur. Úprimné Pán Boh zaplať. Kto by chcel naďalej podporiť misie a misionárov, môže si zakúpiť vzadu v kostole čokoládku za príspevok 50 centov. Pán Boh zaplať.

- Dnes vzadu v kostole a cez týždeň v sakristii si môžete po sv. omšiach zakúpiť farský kalendár. Cena je 5 eur. Pán Boh zaplať.

- V tomto nasledujúcom týždni sú zimné kántrové dni v pondelok, stredu a piatok. Závezný je iba jeden deň. U nás to bude v piatok. Obsahom je príchod Kristovho kráľovstva do rodín, duchovná obnova rodín, pokoj a spravodlivosť vo svete.

- Srdečne pozývam všetkých, ale najmä deti na rorátne sv. omše, ktoré budú v stredu 9. a 16. decembra o 6:45 hod. Deti si môžu priniesť svoj lampáš, ktorý zapálený ponesú do kostola. Svetlo ako symbol Krista, ktorý je Svetlom sveta a prežiaruje každú tmu. Stretneme sa na fare o 6:40 hod.

- Na budúcu nedeľu na konci sv. omší požehnám obrazy sv. Rodiny, ktoré budú putovať po rodinách v rámci predvianočného deviatnika k sv. Rodine. Taktiež na budúcu nedeľu bude pravidelná zbierka na opravu kostola a fary. Vopred úprimné Pán Boh zaplať za milodary.

- Deti, ktoré by sa chceli zapojiť do koledovania 25.12.2020 v rámci projektu „Dobrá novina“, nech sa prihlásia v sakristii po sv. omšiach alebo telefonicky, popr. Mailom na fare.

- Prosím, aby ste v priebehu tohto týždňa nahlásili v sakristii alebo na fare (osobne, telefonicky popr. mailom) chorých, ktorí by sa chceli dať vyspovedať k vianočným sviatkom. Termín spovede vyhlásim na budúcu nedeľu.

- Z dôvodu opatrení kvôli ochoreniu Covid-19 nie je možné konať vo farnostiach obvyklú spoločnú predvianočnú svätú spoveď, na ktorej by sa naraz stretlo veľké množstvo osôb. Z tohto dôvodu budem spovedať, až do vianoc hodinu pred sv. omšou. Prosím nenechávajte si vianočnú sv. spoveď na poslednú chvíľu a posledné dni, ale prichádzajte priebežne, aby sa stihli vyspovedať všetci. Ďakujem za pochopenie.

- Vzadu na stolíku pri katolíckych novinách si môžete počas adventu zakúpiť za cenu 5 eur brožúrku rozjímaní na adventné nedele od talianskeho kňaza dona Dolinda Ruotola. Prináša originálne a hlboké duchovné texty tohto výnimočného kňaza, božieho služobníka, ktoré sú v tomto období veľkým obohatením duchovného života. Pán Boh zaplať.

- Úprimné Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií pred Najsv. sviatosťou Oltárnou

Pondelok – o 16:10 večeradlo s Pannou Máriou

Štvrtok – od 16:00 tichá adorácia do sv. omše

- Podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 24 sa pre kostoly s účinnosťou od 16.11.2020 prijali tieto opatrenia (§ 4 ods. 4):

1. Sv. omše sa môžu konať len s výlučne sediacimi veriacimi do naplnenia 50% kapacity kostola (v našom prípade je to 150 veriacich. Sedenie môže byť buď v každom druhom rade alebo šachovnicovo (neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti);
  2. Interiérové obrady krstu a sobáša (mimo sv. omše) sú limitované 1 osoba na 15 m2 (čiže v našom prípade 20 osôb) a je potrebné zachovať dvojmetrové rozostupy medzi osobami s výnimkou prípadu, keď to vzhľadom na povahu obradu nie je možné; v prípade pohrebu vonku dvojmetrové rozostupy;
  3. Prekryté horné dýchacie cesty (rúško, šál, šatka) a dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola, kaplnky, Domu nádeje počas trvania celej sv. omše, či obradu krstu, sobáša a pohrebu (aj vonku) ;
  4. Osobám, ktoré majú nariadenú karanténu alebo vykazujú príznaky respiračného infekčného ochorenia, sa účasť na sv. omši, či obradoch zakazuje.
  5. Naďalej platia všetky hygienické opatrenia: povinné sú rúška, dezinfekcia pri dverách, nepodávanie rúk, nepoužívanie otvorených nádobiek so svätenou vodou, dezinfekcia rúk kňazov pred rozdávaním svätého prijímania, rozdávanie Eucharistie do rúk - okrem prípadov objektívnej nemožnosti, dezinfekcia použitých nádob a taktiež pravidelná dezinfekcia priestorov, hlavne dotykových plôch, kľučiek, podláh a predmetov.
  6. Chronicky chorých a rizikové skupiny žiadame, aby návštevy bohoslužieb zvážili. Pre dôchodcov bude zavädená osobitná sv. omša v nedeľu o 8:00 hod. Stále, samozrejme, platí všeobecný dišpenz od povinnej účasti na sv. omši v nedeľu a v prikázaný sviatok.

Biskupi opätovne pozývajú k modlitbe, s dôrazom na pokoj, rozvahu a trpezlivosť, ktorá bude vzhľadom na okolnosti veľmi potrebná.