Farské oznamy od 29. novembra 2020 do 6. decembra 2020

Ostatná aktualizácia: 28 november 2020
Napísané: 28 november 2020

1. adventna B

- Dnes je jesenná zbierka na charitu. Pán Boh zaplať za milodary, ktoré obetujete. Kto by chcel podporiť misie a misionárov, môže si zakúpiť vzadu v kostole čokoládku za príspevok 50 centov. Úprimné Pán Boh zaplať.

- Spovedať v kostole pred 1. piatkom budem v pondelok, utorok od 16:30 hod. a vo štvrtok od 16:00 hod. a v piatok od 15:30 hod.

- Aj v tomto roku pripravujeme farský kalendár. Termín predaja bude ešte upresnený vo farských oznamoch.

- Srdečne pozývam všetkých, ale najmä deti na rorátne sv. omše, ktoré budú v stredu 2., 9. a 16. decembra o 6:45 hod. Deti si môžu priniesť svoj lampáš, ktorý zapálený ponesú do kostola. Svetlo ako symbol Krista, ktorý je Svetlom sveta a prežiaruje každú tmu. Stretneme sa na fare o 6:40 hod.

- Vzadu na stolíku pri katolíckych novinách si môžete zakúpiť za cenu 5 eur brožúrku rozjímaní na adventné nedele od talianskeho kňaza dona Dolinda Ruotola. Prináša originálne a hlboké duchovné texty tohto výnimočného kňaza, božieho služobníka, ktoré sú v tomto období veľkým obohatením duchovného života. Je v nej i jeho životopis. Tohto kňaza môžeme poznať i cez novénu odovzdanosti, ktorú sa mnohí denne modlia. Je započatý proces jeho blahorečenia. Tento rok uplynulo od jeho smrti, teda narodenia sa pre nebo 50 rokov. Pán Boh zaplať.

- Úprimné Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií

Pondelok – o 16:10 večeradlo s Pannou Máriou

Štvrtok – od 16:00 tichá adorácia do sv. omše

Piatok – prvopiatková pobožnosť po sv. omši a tichá adorácia do 19:00 hod.

- Podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 24 sa pre kostoly s účinnosťou od 16.11.2020 prijali tieto opatrenia (§ 4 ods. 4):

1. Sv. omše sa môžu konať len s výlučne sediacimi veriacimi do naplnenia 50% kapacity kostola (v našom prípade je to 150 veriacich. Sedenie môže byť buď v každom druhom rade alebo šachovnicovo (neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti);
  2. Interiérové obrady krstu a sobáša (mimo sv. omše) sú limitované 1 osoba na 15 m2 (čiže v našom prípade 20 osôb) a je potrebné zachovať dvojmetrové rozostupy medzi osobami s výnimkou prípadu, keď to vzhľadom na povahu obradu nie je možné; v prípade pohrebu vonku dvojmetrové rozostupy;
  3. Prekryté horné dýchacie cesty (rúško, šál, šatka) a dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola, kaplnky, Domu nádeje počas trvania celej sv. omše, či obradu krstu, sobáša a pohrebu (aj vonku) ;
  4. Osobám, ktoré majú nariadenú karanténu alebo vykazujú príznaky respiračného infekčného ochorenia, sa účasť na sv. omši, či obradoch zakazuje.
  5. Naďalej platia všetky hygienické opatrenia: povinné sú rúška, dezinfekcia pri dverách, nepodávanie rúk, nepoužívanie otvorených nádobiek so svätenou vodou, dezinfekcia rúk kňazov pred rozdávaním svätého prijímania, rozdávanie Eucharistie do rúk - okrem prípadov objektívnej nemožnosti, dezinfekcia použitých nádob a taktiež pravidelná dezinfekcia priestorov, hlavne dotykových plôch, kľučiek, podláh a predmetov.
  6. Chronicky chorých a rizikové skupiny žiadame, aby návštevy bohoslužieb zvážili. Pre dôchodcov bude zavädená osobitná sv. omša v nedeľu o 8:00 hod. Stále, samozrejme, platí všeobecný dišpenz od povinnej účasti na sv. omši v nedeľu a v prikázaný sviatok.

Biskupi opätovne pozývajú k modlitbe, s dôrazom na pokoj, rozvahu a trpezlivosť, ktorá bude vzhľadom na okolnosti veľmi potrebná.

Sobota – o 7:30 pobožnosť na prvú sobotu a následne sv. omša