Farské oznamy od 15. novembra 2020 do 22. novembra 2020

Ostatná aktualizácia: 18 november 2020
Napísané: 14 november 2020

33. nedeľa A

- Podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 24 sa pre kostoly s účinnosťou od 16.11.2020 prijali tieto opatrenia (§ 4 ods. 4):

1. Sv. omše sa môžu konať len s výlučne sediacimi veriacimi do naplnenia 50% kapacity kostola (v našom prípade je to 150 veriacich. Sedenie môže byť buď v každom druhom rade alebo šachovnicovo (neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti);
  2. Interiérové obrady krstu a sobáša (mimo sv. omše) sú limitované 1 osoba na 15 m2 (čiže v našom prípade 20 osôb) a je potrebné zachovať dvojmetrové rozostupy medzi osobami s výnimkou prípadu, keď to vzhľadom na povahu obradu nie je možné; v prípade pohrebu vonku dvojmetrové rozostupy;
  3. Prekryté horné dýchacie cesty (rúško, šál, šatka) a dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola, kaplnky, Domu nádeje počas trvania celej sv. omše, či obradu krstu, sobáša a pohrebu (aj vonku) ;
  4. Osobám, ktoré majú nariadenú karanténu alebo vykazujú príznaky respiračného infekčného ochorenia, sa účasť na sv. omši, či obradoch zakazuje.
  5. Naďalej platia všetky hygienické opatrenia: povinné sú rúška, dezinfekcia pri dverách, nepodávanie rúk, nepoužívanie otvorených nádobiek so svätenou vodou, dezinfekcia rúk kňazov pred rozdávaním svätého prijímania, rozdávanie Eucharistie do rúk - okrem prípadov objektívnej nemožnosti, dezinfekcia použitých nádob a taktiež pravidelná dezinfekcia priestorov, hlavne dotykových plôch, kľučiek, podláh a predmetov.
  6. Chronicky chorých a rizikové skupiny žiadame, aby návštevy bohoslužieb zvážili. Pre dôchodcov bude zavädená osobitná sv. omša v nedeľu o 8:00 hod. Stále, samozrejme, platí všeobecný dišpenz od povinnej účasti na sv. omši v nedeľu a v prikázaný sviatok.

Biskupi opätovne pozývajú k modlitbe, s dôrazom na pokoj, rozvahu a trpezlivosť, ktorá bude vzhľadom na okolnosti veľmi potrebná.

- Počas Trnavskej novény budú sv. omše cez týždeň o 16:30 hod. Spovedávať budem cez týždeň a v sobotu, tak ako zvyčajne 30 min. pred sv. omšou v spovedelnici. Počas trvania novény budú v Trnave súčasne dve sv. omše o 18:00 hod. Jedna bude v Bazilike sv. Mikuláša s kapacitou 285 veriacich a druhá v Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Bude tak možné spojiť sa duchovne pri slávení sv. omše. Je možná individuálna návšteva Baziliky sv. Mikuláša v čase od 11:00 do 16:00 hod. Usporiadatelia prosia o pokojné dodržiavanie všetkých pokynov.

- Dnes je 4. Svetový deň chudobných, ktorý ustanovil pápež František v roku 2016. Myslime na nich vo svojich modlitbách a podajme pomocnú ruku tým, ktorých dôstojnosť je pošliapavaná.

- Úprimné Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Štvrtok – od 15:30 tichá adorácia do sv. omše

123791543 160724775724930 5392782244421307008 o