Farské oznamy od 8. septembra 2019 do 15. septembra 2019

23. nedeľa C

- Dnes je zbierka na opravu kostola a fary. Zbierky budú použité na opravu fasády kostola, strechy a zvonov a na fare na dokončenie farského skladu, výmenu okien a renováciu sociálnych zariadení. Úprimné Pán Boh zaplať za Vaše milodary.

- V stredu 11. 9. 2019 sa v Pate uskutoční rekolekcia kňazov seredského dekanátu. Začne sa sv. omšou o 9:30 hod.

- V piatok 13. 9. 2019 slávime fatimský deň. Pozývam na modlitbu všetkých sv. ružencov a Korunky k Božiemu milosrdenstvu pred i po sv. omši.

-Dňa 14. 9. 2019 chcú v našej farnosti prijať sviatosť manželstva Vladimír Ondrejovič a Katarína Filová. Kto by poznal nejakú cirkevnoprávnu prekážku, nech ju príde ohlásiť na farský úrad.

- V prípade priaznivého počasia sa dňa 14. 9. 2019 o 15:00 vo farskej záhrade uskutoční Deň spoločenstiev, na ktorý pozývame spoločenstvá našej farnosti, deti, mládež, birmovancov i všetkých farníkov.

- Na budúcu nedeľu 15. 9. 2019 bude v kaplnke Sedembolestnej Panny Márie hodková slávnosť. Prosím o pomoc pri zabezpečení všetkého potrebného k tejto slávnosti. Sprievod do kaplnky pôjde od kostola o 10:15 hod. Vopred vyslovujem všetkým úprimné Pán Boh zaplať.

- V nedeľu na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie – patrónky Slovenska vypravia železnice SR špeciálny pútnický vlak do Šaštína a späť. Bližšie informácie na nástenkách.

- Obecný a farský úrad v Šúrovciach Vás srdečne pozývajú dňa 15. 9. 2019 na slávnostný koncert z názvom: „Volám ťa, láska“ speváka Maroša Banga ku cti Sedembolestnej Panny Márie o 17:00 hod. v Rím. kat. kostole Sv. Michala Archanjela v Šúrovciach. Všetci ste srdečne vítaní.

- 22. septembra 2019 o 14:30 sa na Námestí slobody v Bratislave uskutoční Národný pochod za život na ktorý pozývame všetkých veriacich a ľudí dobrej vôle, aby sme podporili ochranu života od jeho počatia, až po prirodzenú smrť. Motto pochodu je: Život nenarodeným – pomoc matkám – pravdu spoločnosti.

Nedeľa – 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií

Pondelok – o 17:10 Večeradlo s Pannou Máriou