Elektronická aplikácia omšového misála získala cirkevné schválenie

Ostatná aktualizácia: 24 január 2019
Napísané: 24 január 2019

Elektronická aplikácia omšového misála získala cirkevné schválenie

Bratislava 21. januára (TK KBS) Predseda Liturgickej komisie KBS Mons. Stanislav Stolárik udelil cirkevné schválenie elektronickej aplikácii - omšového misála pre Android s názvom MISSA. Elektronická aplikácia misála bola vytvorená ako pomôcka pre celebrantov, na prípravu slávenia svätých omší. Aplikácia nenahrádza platne vydané a schválené liturgické texty, informovali jej autori, ktorí ju vytvorili vo svojom voľnom čase a bez nároku na honorár.

V aplikácii MISSA sa nachádzajú: formuláre sv. omší spracované podľa Direktória, liturgické čítania, spoločné modlitby veriacich, prefácie, eucharistické modlitby, požehnania nad ľudom. Aplikácia MISSA sa dá stiahnuť zadarmo prostredníctvom Obchodu Play (Obrázok aplikácie je veľké červené písmeno M na žltom pozadí) alebo internetového prehliadača.

Zdroj: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20190121018